Bosak: "Polska nie może stać się państwem wielonarodowym" | Narodowcy.net

Bosak: “Polska nie może stać się państwem wielonarodowym”

Spójność etniczna jest jednym z podstawowych elementów dla zachowania zdrowego funkcjonowania narodu. Niestety, prawica, włączając w nią partię rządzącą, odpuszcza często na tym polu wpisując się jednocześnie w retorykę lewicowo-liberalną. Więcej o samej etniczności oraz nadchodzących wyborach mówi Krzysztof Bosak, kandydat w prawyborach Konfederacji na prezydenta, w wywiadzie dla Rzeczpospolitej.

Na początku wywiadu Krzysztof Bosak mówił o różnorodności świata różnych kontynentach. Skwitował, że  nie trzeba kopiować Azji czy Afryki, aby poznać inne kultury. Negatywnie wypowiedział się również na temat idei globalizmu, która traktuje świat w taki sposób jakby był jednym państwem. Te słowa idealnie podsumowuje dzisiejszy tweet wiceprezesa Ruchu Narodowego:

Wiceprzewodniczący koła poselskiego Konfederacji podkreślił, że przez ostatnie dwa lata Polska była liderem w całej Unii Europejskiej w wydawaniu nowych pozwoleń na pobyt dla obywateli spoza krajów UE. Przedsiębiorcy przy wsparciu rządu łatwiej jest ściągnąć Filipińczyków lub Nepalczyków niż zatrudnianie Polaków z innych regionów kraju. Potwierdzeniem tego jest niski współczynnik migracji wewnętrznej.

Głos w sprawie etniczności zabrał również poseł, prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki, który stwierdził, że problemy rynku pracy nie mogą przysłaniać zachowania spójności religijnej, etnicznej i kulturowej narodu.

Winnicki i Bosak jednogłośnie stwierdzają, że jako Polacy nie możemy iść drogą zachodnich sąsiadów.

Cały wywiad można zobaczyć poniżej:

Źródło: Twitter, YouTube, rp.pl

Komentarze