Brexit potwierdzony! Farrage macha Unii na pożegnanie | Narodowcy.net

Brexit potwierdzony! Farrage macha Unii na pożegnanie

Parlament Europejski w głosowaniu poparł umowę o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.Podczas pożegnalnej konferencji mocne przemówienie wygłosił Nigel Farrage ojciec brexitu.  

Farage podczas swojego przemówienia mówił o przyczynach wyjścia z UE oraz wspomniał o Polsce jako następnym kraju który, jego zdaniem opuści Unię Europejską.

“A więc to koniec. Ostatni rozdział, koniec podroży. Koniec 47-letniego eksperymentu politycznego, z którego szczerze mówią Brytyjczycy nigdy nie byli zadowoleni. Moja mama i mój tata podpisali się pod wspólnym rynkiem, a nie pod unią polityczną, flagami, hymnami, prezydentami, a teraz nawet własną armią”

“To co wydarzy się w piątek o godzinie 23 31 stycznia 2020 roku będzie punktem bez powrotu. Wychodzimy i nigdy już tu nie wrócimy, a reszta to szczegóły. Odchodzimy i nie będzie już nas.”

“I to jest kres moich własnych politycznych ambicji. Kiedy wszedłem tu wszyscy myśleliście, że to bardzo zabawne. Ale w 2016 roku przestaliście się śmiać. Moje postrzeganie Unii zmieniło się odkąd tu wszedłem. Widziałem projekt konstytucji i widziałem jak został odrzucony w referendum francuskim. Widziałem jak odrzucono go w referendum w Holandii. I widziałem jak te instytucje zignorowały to.”

“Przedłożyliście go znów  jako Traktat Lizboński i przechwalaliście się, że go przeprowadzicie bez referendów. I cóż, Irlandczycy głosowali i powiedzieli nie i zostali zmuszeni do ponownego głosowania. Jesteście świetni w zmuszaniu ludzi do ponownego głosowania, ale dzięki Bogu my Brytyjczycy udowodniliśmy, że jesteśmy zbyt wielcy, by nas zastraszyć.”

“Tak więc stałem sie zdecydowanym przeciwnikiem całego europejskiego projektu. Chcę, by Brexit wywołał dyskusję w całej Europie. Czego nie chcemy od Europy, jeśli chcemy handlu, przyjaźni, współpracy, wzajemności. Nie potrzebujemy Komisji Europejskiej, nie potrzebujemy europejskich sądów. Nie potrzebujemy tych wszystkich instytucji i ich władzy. I mogę was zapewnić, że partia Brexit i UKIP kochają Europę. My tylko nienawidzimy Unii Europejskiej.”

W swoim przemówieniu wspomniał też o Polsce :

– Jestem przekonany, że następnym krajem, który po Wielkiej Brytanii opuści Unię Europejską, będzie Polska – oświadczył Farrage.

Gdy wygłaszał swoje ostatnie zdanie podniósł z pulpitu flagę brytyjską i zaczął nią machać na pożegnanie. Wtedy  przyłączyli się do niego brytyjscy posłowie. Prowadząca obrady zareagował wyłączając mu mikrofon ponieważ, prezentowanie flag narodowych jest w Parlamencie Europejskim zabronione.  To koniec. Odchodzimy- skomentował ostatnimi słowami w swoim wystąpieniu.

Unijni politycy tacy jak Szefowa KE Ursula Von der Leyen , główny negocjator ze strony PE  Guy Verhofstadt podkreślali w swoich przemówieniach że z UE odchodzi wielki naród, szacunek dla Wielkiej Brytanii oraz mówili o nadziei na dobrą współpracę w przyszłości.

Umowa Brexitu została przegłosowana stosunkiem głosów 621 europosów za, 49 przeciw, 13 wstrzymało się od głosu.

Źródło: nczas.com/ onet.pl

Komentarze