Bundeswehra chce werbować nowych rekrutów z krajów UE | Narodowcy.net

Bundeswehra chce werbować nowych rekrutów z krajów UE

Bundeswehra od wielu lat ma problem z kadrami. W 2011 roku w Niemczech została zniesiona obowiązkowa służba wojskowa. Problem ma rozwiązać werbowanie obywateli z krajów Unii Europejskiej.

Rzecznik niemieckiego resortu obrony zakomunikował, że możliwość wstępowania do armii niemieckiej przez obywateli innych państw, jest uregulowane w białej księdze Bundeswehry z 2016 roku.

 

Bundeswehra będzie rosła. Do tego potrzebujemy wykwalifikowanego personelu i dlatego szczegółowo analizujemy wszystkie możliwe opcje – Jens Flosdorff rzecznik niemieckiego resortu obrony

 

Karl – Heinz Brunner deputowany z socjaldemokratycznej partii SPD, który specjalizuje się w polityce bezpieczeństwa oświadczył, ze widzi możliwość naboru obywateli z Unii Europejskiej do armii niemieckiej. Zauważył, że jeśli będą przyjmowane osoby innych krajów w zamian za otrzymanie niemieckiego obywatelstwa, Bundeswehra może zmienić się w armię najemników.

Florian Hahn ekspert do do spraw obronności z partii CSU powiedział, że w ramach swobodnego przepływu wśród krajów europejskich można rozwinąć nowoczesne metody naboru wojskowego, jeśli zostaną wyjaśnione kwestie formalne.

Przeciwko takim decyzjom jest przewodnicząca AfD Alice Weidel, która ocenia, że niemieckie elity polityczne straciły resztki zdrowego rozsądku. według niej problemy kadrowe w niemieckiej armii są skutkiem zniesienia obowiązkowej służby wojskowej w tym kraju. Podkreśliła, ze tę decyzję należy cofnąć.

źródło: forsal.pl

 

 

Komentarze