Burowie chcą osiedlić się na Węgrzech | Narodowcy.net

Burowie chcą osiedlić się na Węgrzech

Mieszkający w południowej Afryce biali farmerzy – potomkowie osadników, głównie holenderskich, rozważają ucieczkę z RPA i osiedlenie się w Europie. Jest to wynik nasilających się prześladowań białej ludności w tym kraju. 

Jak donoszą media, przedstawiciele Burów przebywali w ostatnich dniach w węgierskim mieście Ásotthalom, gdzie zostali przyjęci przez burmistrza Toroczkai László. Wizytują oni miasto by podjąć decyzję o ewentualnym osiedleniu się w nim. Burmistrz miasta poinformował o wizycie na Facebooku, gdzie zamieścił zdjęcie oraz wpis: Dziesiątki tysięcy Burów szuka nowego domu na świecie z powodu skrajnego szowinizmu rasowego, dyskryminacji i niedającego się utrzymać bezpieczeństwa publicznego, a Europa  jest współwinna. Chciałbym, aby nasz kraj był pierwszym w Unii Europejskiej, który zaoferuje im schronienie w przyszłości, ponieważ oni mają europejskie korzenie i są prześladowanymi chrześcijanami.

Wcześniej Burowie przebywali w położonym w Rosji Kraju Stawropolskim, gdzie również badali możliwość ewentualnego osiedlania się. Imigrację do Rosji rozważać ma około 15 tys. południowoafrykańskich farmerów.

Dramatyczna decyzja o ucieczce z południowej Afryki i poszukiwanie nowego miejsca na zamieszkanie przez białą ludność RPA, wynika z prześladowań na tle rasistowskim, jakich doświadczają ze strony murzynów w swoim kraju. Jednym z ich przejawów są zamierzenia prezydenta RPA Cyrila Ramaphosy chce białym farmerom odebrać ziemie bez żadnego odszkodowania.

źródło: nczas.com, Facebook

 

 

Komentarze