Chciał upublicznić skandal o dziennikarzu. Został znaleziony martwy | Narodowcy.net

Chciał upublicznić skandal o dziennikarzu. Został znaleziony martwy

,,Nadchodzi aktualizacja w sprawie Aschberga. Obejrzał wideo i napisał e-mail. (…) Nadejdzie dzisiaj.”. To ostatnie słowa szwedzkiego nacjonalisty, który został dziś znaleziony martwy.

Przyczyna śmierci jest ,,nieznana”. 33-letni Bechir Rabani został znaleziony martwy niedługo po tym, jak opublikował film, w którym złożył wizytę słynnemu dziennikarzowi i multimilionerowi Robertowi Aschbergowi. Tuż przed śmiercią Rabani w mediach społecznościowych ogłosił, iż wkrótce na światło dzienne wypuści więcej informacji o dziennikarzu.

Bechir Rabani, mimo iż sam był palestyńskiego pochodzenia, był jednym z najaktywniejszych szwedzkich nacjonalistów. Popularność zdobył poprzez wizyty domowe u znanych dziennikarzy. Jego filmy stały się wiralami w internecie.

Cholernie cicho w wie0lokulturowym Vasastanie. Może jestem pierwszym uchodźcą.

– żartował w jednym ze swoich filmów.

Dziennikarsko Rabani udzielał się poprzez projekt Megafonerna. Niedawno wydał serial dokumentalny ,,W cieniu wstydu” traktujący o wszystkich gwałtach na szwedzkich kobietach. Zinfiltrował także skrajna lewicę w związku z manifestacją Nordyckiego Ruchu Oporu (Nordiska Motståndsrörelsen) 30 września.

Rabani jeszcze wczoraj opublikował wpis na portalu Vkontakte. Dziś Megafonerna poinformował o jego nagłej śmierci.

Musimy z przykrością poinformować, iż Bechir Rabani nie żyje. Bechir był nieustraszonym wojownikiem, oddanym sprawiedliwości, który bez wahania mówił w imieniu tych, którzy sami nie mogli lub nie mieli odwagi. Zapamiętamy Bechira z jego energii, siły napędowej i – co nie mniej ważne – z jego pracy. Obecnie nie znamy przyczyny śmierci. (…) Do otrzymania dalszych informacji możemy jedynie przekazać nasze myśli i kondolencje rodzinie i bliskim Bechira w tym trudnym okresie.

Ostatnim projektem Palestyńczyka było przyjrzenie się działalności Roberta Aschberga, członka zarządu skrajnie lewicowej gazety Expo. Rabani odbył między innymi wizytę domowa u dziennikarza, który jednak nie chciał udzielić wywiadu.

Po mojej wizycie u Aschberga moje konta na Facebooku zostały zamknięte na stałe. To nie zdarzyło się nigdy wcześniej. Jednocześnie tekst poniżej raportu został usunięty wszędzie na Facebooku. Nawet nasza strona internetowa została zaatakowana. Raport będzie wkrótce dostępny i prawdopodobnie po raz pierwszy zdemaskuje Aschberga. Obserwujcie w nadchodzących dniach i rozpowszechnijcie to tak bardzo, jak tylko możecie.

– napisał Rabani 7 grudnia.

Wczoraj obiecał ujawnić więcej informacji o dziennikarzu.

Nadchodzi aktualizacja w sprawie Aschberga. Obejrzał wideo i napisał e-mail. (…) Nadejdzie dzisiaj. Ślijcie słowo na Facebooku!

– tak brzmi jego ostatni wpis w mediach społecznościowych, opublikowany wczoraj.

Informacja nie zdążyła ujrzeć światła dziennego. Bechir Rabani został znaleziony martwy dziś rano. Miał 33 lata.

 

źródło: friatider.se

 

Komentarze