Chińskie władze wyludniają tak zwaną "małą Afrykę" | Narodowcy.net

Chińskie władze wyludniają tak zwaną “małą Afrykę”

Chińskie władze prowadzą w Kantonie aktywną akcję propagandową i wysiedlającą ludność afrykańską. Dzielnica nazywana “małą Afryką” jest skupiskiem największej ilości afrykańskich imigrantów w Chinach i nawet Azji.

Od wielu lat Chiny inwestują w rynek afrykański. Prezydent Państwa Środka chwali sobie współpracę z afrykańskimi przywódcami na Forum Współpracy Chiny-Afryka. Nie przeszkadza to w akcji przeprowadzonej przez władzę Kantonu przeciwko czarnoskórym mieszkańcom regionu.

Przez mieszkańców Kantonu miasto Xiaobei jest nazywane “czekoladowym miastem”. Tam od połowy lat 90 osiedlali się Afrykanie, głównie przedsiębiorcy, którzy przybywali do tego regionu Chin w celu sprowadzania towarów Państwa Środka do Afryki. Według nieoficjalnych danych w Kantonie kilka lat temu przebywało od 100 do 500 tysięcy Afrykańczyków.

Główne działanie wymierzone w Afrykańczyków odbywają się właśnie w tym mieście  Trwają naloty na hotele, restauracje, bary, mieszkania. Lokale, które do niedawna były czynne późnych godzin nocnych, a teraz są zamykane po godzinie 22. Obsługa również nakazuje opłacenie zamówienia z góry w obawie przed nie zapłacenie należności z powodu nalotu policji. Podczas akcji funkcjonariuszy osoby białe i Azjaci nie są kontrolowane.

Afrykańska populacja zmniejszyła się, gdy policja zaostrzyła działania przeciwko nielegalnej imigracji – agencja Xinhua.

Trwająca w kantońskiej dzielnicy Yuexiu kampania przeciwko cudzoziemcom  z Afryki  jest wynikiem  nieoficjalnych, niepublikowanych decyzji lokalnych urzędników. Policja  walczy z nielegalnymi imigrantami, ale w tym roku restrykcje dotykają również osoby mające ważne chińskie wizy.

źródło: forsal.pl

 

Komentarze