Chrześcijanie w Pakistanie skazani na śmierć | Narodowcy.net

Chrześcijanie w Pakistanie skazani na śmierć

Sąd w Pakistanie skazał dwóch chrześcijan, którzy mieli się dopuścić bluźnierstwa przeciwko Mahometowi na karę śmierci. Są to bracia pochodzący z Lahauru, którzy od trzech lat wyczekiwali na wyrok w jednym z miejscowych więzień.

Bracia mieli dopuścić się tych czynów redagując bluźniercze treści i umieszczając je na jednej ze stron internetowych. Mężczyźni byli również oskarżani o posiadanie zakazanych materiałów, które obrażały muzułmanów.

Czyny zakazane prawem miały mieć miejsce w 2011 roku. Prokuratura do dowodów dotarła dopiero cztery lata później. Mężczyźni twierdzą, że dowody zostały sfałszowane, ponieważ strona internetowa, o której mowa nie istniała już w 2009 roku.

Jedna z organizacji międzyreligijnych wspierająca ofiary nietolerancji religijnej podaje, że od wyroku zostanie złożona apelacja. Jednocześnie tłumaczy, iż oskarżenia o bluźnierstwo w Pakistanie powodują bardzo gwałtowne reakcje islamistów, które doprowadzają do reorganizacji pracy sądów. Ekstremiści formułują także pogróżki pod adresem samych sędziów.

Dyrektor tej organizacji dodał, że z powodu gróźb fundamentalistów sądy niższego stopnia przekazują odpowiedzialność wyższym, przez co mijają lata zanim próbuje się uniewinnić oskarżonego.

Źródło: pch24.pl

Komentarze