Cywilizacja śmierci czyli wystawa maszyny do eutanazji podczas Biennale sztuki w Wenecji | Narodowcy.net

Cywilizacja śmierci czyli wystawa maszyny do eutanazji podczas Biennale sztuki w Wenecji

Podczas tegorocznych Biennale sztuki w Wenecji będzie można obejrzeć instalację artystyczne z całego świata w tym kapsułę która, ma służyć do eutanazji- Sarco.

Stworzył ją australijski działacz na rzecz eutanazji dr Philip Nitschke. Maszyna ma za zadanie pozwolić każdemu kto będzie chciał na samodzielne samobójstwo.

Człowiek według doktora Nitschke będzie mógł umrzeć gdzie tylko zechcę. Wystarczy, że przewiezie kapsułę na przykład w góry,  wpisze kod, wejdzie do środka, naciśnie guzik i odejdzie w kilka minut.

Twórca urządzenia tłumaczył iż stworzył je tylko dla ludzi którzy myślą racjonalnie i nie chcą już dłużej żyć dlatego też przed użyciem Sarco muszą wypełnić test

Właściciel Sarco postanowił się zabezpieczyć przed chęcią kupna kapsuły do krajów w których, eutanazja jest zakazana ponieważ rządy tych państw mogłyby go oskarżyć o pomoc w samobójstwie i pociągnąć do odpowiedzialności.

Wpadł na pomysł by udostępnić projekt urządzenia w licencji tak, żeby klienci mogli sami je sobie wyprodukować przy użyciu przemysłowej drukarki 3D.

Sarco będzie prezentowane przez pół roku w Wenecji, następnie zostanie przewiezione do Szwajcarii gdzie ma zostać użyty po raz pierwszy.

Źródło: noizz.pl

 

 

Komentarze