Czy dojdzie do upadku rządu? Gowin odrzucił ultimatum Kaczyńskiego | Narodowcy.net

Czy dojdzie do upadku rządu? Gowin odrzucił ultimatum Kaczyńskiego

Według najnowszych ustaleń RMF FM Gowin odrzucił ultimatum prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Przewodniczący Porozumienia nie poprze wyborów korespondencyjnych zaplanowanych na 10 maja. Prezes PiS zagroził wyrzuceniem z rządu polityków Gowina.

Ultimatum Jarosława Kaczyńskiego było proste albo wicepremier Jarosław Gowin poprze postulat korespondencyjnych wyborów, albo Porozumienie zostanie wyrzucone z koalicji. Sam Gowin zajmuje w rządzie Mateusza Morawieckiego stanowisko wicepremiera. Reporter RMF FM dowiedział się, że polityk poinformował swoich kolegów partyjnych, że muszą przygotować się na utratę wysokich stanowisk. Wicepremier miał również stwierdzić, że jest to wybór “między życiem a śmiercią”.

Ostateczna decyzja Jarosława Kaczyńskiego może doprowadzić do upadku koalicji Zjednoczonej Prawicy, a co za tym idzie i rządu Morawieckiego.  Czy prezes PiS jest na tyle silny i gotowy, by doprowadzić do upadku rządu w tych dramatycznych dla Polski chwilach? Czy interes partyjny weźmie górę nad bezpieczeństwem i ochroną polskiego narodu? Najbliższy czas pokaże, co jest najważniejsze dla Kaczyńskiego.

 

źródło: rmf24.pl

 

 

Komentarze