Czy w sprawie aborcji Polskę czeka taka sama przyszłość jak Irlandię? | Narodowcy.net

Czy w sprawie aborcji Polskę czeka taka sama przyszłość jak Irlandię?

SW Research przeprowadziło badanie dla serwisu rp.pl stawiając pytanie “Czy w Polsce należy dopuścić legalizację aborcji “na żądanie” do 12. tygodnia ciąży?” Czy możemy mówić o tym, że w przyszłości Polska skończy jak Irlandia w kwestii aborcji?

W referendum w sprawie aborcji aż 66,4% Irlandczyków zagłosowało za jej legalizacją. Jak zapowiada premier Irlandii Leo Varadkar nowe przepisy wejdą w życie przed końcem roku. Od tej pory aborcja będzie legalna do 12. tygodnia ciąży bez jakichkolwiek warunków.

Zatem Polska wraz z Maltą będą ostatnimi państwami Unii Europejskiej, gdzie zakazanym będzie przeprowadzenie aborcji na żądanie. Jędrzej Bielecki, dziennikarz rp.pl zauważa podobieństwo w historii Irlandii i Polski oraz roli Kościoła w obu krajach. Twierdzi, że należy się przyglądać rozwojowi wydarzeń w tej kwestii.

W przeprowadzonym przez SW Research badaniu aż 46% ankietowanych uważa, że aborcja “na żądanie” powinna być legalna, przeciw jest 32%, a 22,1% nie potrafiło odpowiedzieć na to pytanie.

źródło: rp.pl

Komentarze