Czyżby koniec z "chuliganami" na meczach? Mają nadejść zmiany! | Narodowcy.net

Czyżby koniec z “chuliganami” na meczach? Mają nadejść zmiany!

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zapowiada, że niedługo zostaną przedstawione zmiany w przepisach dotyczące bezpieczeństwa na stadionach.

Obecnie przy Radzie Bezpieczeństwa Imprez  Sportowych pracuje zespół, który ma przygotować propozycje zmian w przepisach. Po przedstawieniu propozycji zmian i ich uzgodnieniu na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych zmiany mają zostać upublicznione.

Główną przyczyną zmian w przepisach są wydarzenia z meczu Lech-Legia, podczas którego kibice Lecha rzucili na murawę race i świece dymne. Mecz został przerwany i zakończył się walkowerem dla Legii. Po tych wydarzeniach, MSWiA zapowiedziało zmiany w przepisach, aby więcej nie dopuścić do takich incydentów.

Zmiany w przepisach mają dać większe możliwości dla służb mundurowych, a także zmniejszyć prawdopodobieństwo “niewłaściwych” zachowań kibiców. Czy więc czeka nas koniec stadionowego “chuligaństwa”? Od razu na pewno nie będzie widać nagłych zmian, ponieważ służby muszą się do tych zmian dostosować, ale z czasem z całą pewnością liczba incydentów podobnych do tego z meczu Lech-Legia, ulegnie zmniejszeniu.

Komentarze