Demontaż propagandowych głośników na koreańskiej granicy | Narodowcy.net

Demontaż propagandowych głośników na koreańskiej granicy

Zarówno Korea Północna jak i Południowa demontują głośniki na oddzielające jej granicy. Były one używane do odtwarzania propagandowych treści.

Przebiega obecnie demontaż głośników po stronie południowej. Były one rozmieszczone w 40 miejscach wzdłuż granicy. Od lat emitowano za ich pomocą programy o antykomunistycznej treści, a także południowokoreańską, egzotyczną dla Europejczyków muzykę o nazwie K-pop. Spotykało się to z groźbami ostrzału artyleryjskiego ze strony Korei Północnej. Demontaż podobnych głośników po stronie północnej obserwowano już wcześniej.

Proces pojednania dwóch zwaśnionych państw wydaje się być na jak najlepszej drodze. Przypomnijmy: 27 kwietnia odbyło się spotkanie liderów obu Korei. Przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un, przekroczył dzielącą oba kraje granicę i spotkał się z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem. Pierwszy, historyczny uścisk dłoni obu przywódców, trwał całe 20 sekund. Podział na Koreę Północną i Południową trwa od zakończenia wojny z lat 1950-53.

Źródło: dorzeczy.pl

Komentarze