Deputowany stanu Waszyngton został zabity przez nielegalnego imigranta- mówi ICE | Narodowcy.net

Deputowany stanu Waszyngton został zabity przez nielegalnego imigranta- mówi ICE

Podejrzany pirat drogowy, który według śledczych strzelał i zabił zastępcę szeryfa stanu Waszyngton oraz ranił oficera policji, przebywał nielegalnie w Stanach Zjednoczonych, władze federalne potwierdziły to w czwartek.

W e-mailu do Fox News, rzecznik prasowy Immigration and Customs Enforcement (ICE), Tanya Roman, powiedziała, że 29-letni Juan Manuel Flores Del Toro, obywatel Meksyku, wjechała do USA w Laredo w Teksasie w kwietniu 2014 r. na tymczasową wizę dla pracowników rolnych. Ponadto Roman stwierdziła, że ICE nie ma żadnych dowodów na to, że Juan opuszczał Stany Zjednoczone lub przedłużył swoją wizę po jej wygaśnięciu. Lokalna policja powiedziała, że Flores Del Toro mieszkał w Ellensburgu, mieście uniwersyteckim liczącym 20.000 mieszkańców, położonym 100 mil na wschód od Seattle, w bogatym rolniczo centralnym Waszyngtonie. Śledczy twierdzą, że Flores Del Toro zastrzelił 42-letniego zastępcę szeryfa, Ryana Thompsona z hrabstwa Kittitas Sheriff i ranił 22-letniego oficera policji Kittitas Benito Chaveza we wtorek wieczorem.  Policjanci próbowali zatrzymać kierowcę, który pędził łamiąc wszelkie przepisy. Sprawca, po krótkim pościgu miał wysiąść z samochodu i otworzyć ogień do funkcjonariuszy. Podejrzany został następnie postrzelony przez pozostałych policjantów, wkrótce potem zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń.

Kapitan Policji w Ellensburgu, Dan Hansberry powiedział, że policja nie miała nakazu aresztowania, więc funkcjonariusze nie wiedzą, dlaczego podejrzany uciekł, gdy ci próbowali go zatrzymać. Policja w przeszłości “miała z nim ograniczone kontakty”, ale Hansberry określił je jako “nic o prawdziwym znaczeniu” bez podania dalszych szczegółów. Thompson był żonaty i miał troje dzieci, jest pierwszym funkcjonariuszem organów ścigania, który został zastrzelony w powiecie Kittitas od 1927 roku.

Komentarze