Donald Trump nie może blokować blokować przeciwników na Twitterze | Narodowcy.net

Donald Trump nie może blokować przeciwników na Twitterze

Amerykański sąd orzekł, że blokowanie krytyków przez Donalda Trumpa jest niezgodne z konstytucją. Każdy przedstawiciel władzy nie może wykluczać głosu krytyków.

Pozew przeciwko prezydentowi USA wniósł Knight First Amendment Institut na Uniwersytecie Columbia, który reprezentował część użytkowników Twittera zablokowanych przez Trumpa. Użytkownicy opublikowali posty krytykujące głowę państwa. Już w 2018 roku sąd okręgowy w Nowym Yorku orzekł, że prezydent USA nie ma prawa do blokowania wybranych przez siebie użytkowników. Prawnicy prezydenta wnieśli odwołanie od decyzji sądu.

Prawnicy Trumpa przekonywali sąd, że swoje prywatne konto na Twitterze, @realdonaldtrump, założył w 2009 roku, zanim jeszcze Trump został prezydentem. W związku tym blokując na tym profilu wybranych użytkowników działał jako osoba prywatna. Jednak sąd uznał, że obecny prezydent wykorzystuje swoje konto głównie w celach związanych z pełnionym obecnie urzędem.

Rząd nie ma prawa nagłaśniać preferowanych wypowiedzi poprzez zakazywanie (…) opinii, z którymi się nie zgadza – ocena sądu amerykańskiego.

 

źródła: cyberdefence24.pl, wirtualnemedia.pl

Komentarze