Podczas wyborów "Mister Gay" poderżnięto gardło kukle Arcybiskupa Jędraszewskiego | Narodowcy.net

Podczas wyborów “Mister Gay” poderżnięto gardło kukle Arcybiskupa Jędraszewskiego

W minioną sobotę, w poznańskim klubie Punto odbyły się wybory na Mister Gay 2019. Podczas tego wydarzenia uczestnik nazywający siebie “Drag Queen Mariolkaa Rebell” zasymulował zabójstwo Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego. 

Relacja fotograficzna z wydarzenie pojawiła się na stronie internetowej klubu Punto, oraz na prywatnych profilach w mediach społecznościowych. Na zdjęciach widać dmuchaną lalkę z przymocowanym w miejscu twarzy wizerunkiem Arcybiskupa Jędraszewskiego. Także uwieczniony został moment symulacji podrzynania gardła, widać jak zakrwawiona Drag Queen wbija rękę w gardło kukły. Całość odbyła się przy aprobacie zgromadzonych osób związanych ze środowiskiem LGBT.

Takie działanie jest jednoznacznie działaniem poniżającym. Wiadomo, że środowiska LGBT działają w sposób bardzo agresywny i próbują deprecjonować swoich przeciwników, silnie oddziałując na emocje

– Mówi Jerzy Kaczmarek, Socjolog z Uniwersytetu Adama Mickiewicza

Organizatorzy wydarzenia, zamieścili przeprosiny na swojej stronie na portalu Facebook, jednak zrobili dopiero kiedy sprawa wypłynęła do mediów.

Jak dotąd prokuratura nie zajęła się tą sprawą, ze względu iż w takiej sprawie może podjąć czynności tylko na wniosek osoby która poczuła się poszkodowana.

Źródło: TVP

Źródło Zdjęcia: FB/Club Punto

Komentarze