Epidemia odry w Czechach | Narodowcy.net

Epidemia odry w Czechach

 
W Pradze wybuchła epidemia odry, jak podaje czeskie ministerstwo zdrowia. W wyniku epidemii jeden z największych szpitali w Pradze ograniczył pracę i na 15 dni zamknięto część oddziału ratunkowego. Kilkadziesiąt osób personelu szpitala zostało objętych kwarantanną. W celu  uzupełnienia braków kadrowych czeski rząd poprosił o pomoc wojsko.

 

W tym momencie w stolicy mamy 73 przypadki. W całych Czechach to 103 przypadki – powiedział prof. Roman Prymula, wiceminister zdrowia Czech.

 

Według  czeskich władz problemy sprawiają ruchy antyszczepionkowe. Odsetek zaszczepionych w Czechach spadł do 90 procent, gdy bezpieczny poziom tzw. wyszczepialności wynosi ponad 95 procent. Oprócz  tego jako przyczynę wskazuje się  również epidemię odry na Ukrainie.

 

Mamy u siebie wiele zaimportowanych przypadków, większość z nich z Ukrainy – powiedział prof. Prymula.

 

Na Ukrainie od 2018 roku na odrę zachorowało ponad 12,8 tysięcy osób, z czego  ponad 7688 stanowią dzieci. Od stycznia z powodu powikłań zmarło osiem osób. Zdaniem ekspertów jest to spowodowane faktem, że Ukraińcy wątpią w jakość sprzedawanych w kraju szczepionek.

źródło: kresy.pl

Komentarze