Fantomen – szwedzki komiks o superbohaterze ratującym Polskę przed nacjonalistami | Narodowcy.net

Fantomen – szwedzki komiks o superbohaterze ratującym Polskę przed nacjonalistami

W najnowszym numerze komiksowej serii superbohater Fantomen jest przedstawiony jako heros ratujący Polskę przed nacjonalistami. Oczywiście z tęczową flagą w ręku.

Akcja komiksu toczy się w Warszawie. Główny bohater przygląda się obchodom, oczywiście pokojowym, Parady Równości. W pewnym momencie zakłóca je grupa nacjonalistów z biało-czerwonymi flagami, która wykrzykuje różne hasła anty-LGBT. Wtedy do akcji wkracza Fantomen:

tłumaczenie: “Nie ma sensu dyskutować z tymi, którzy nie rozumieją!”, “Patrzcie ich! Obrzydliwe kreatury! Pokażcie im, co o tym myśli prawdziwy Polak!”

Fantomen występuje tutaj jako obrońca uciśnionych (czyli uczestników Parady Równości). Mikael Sol, wydawca komiksu, tak komentuje tło tego numeru:

Fantomen zwykle walczy z nazistami i ludźmi ich pokroju. Co do okładki, chcieliśmy, żeby rysunek był mocny i oddawał istotę tej historii. Dobro kontra zło. Sprawiedliwość przeciwko niesprawiedliwości. Klasyczny motyw w «Fantomenie», ale o wiele bardziej współczesny scenariusz.

Jak widać na obrazku, jednak to Fantomen posługuje się otwartą przemocą i używa do tego flagi LGBT. Polska jest przedstawiona w krzywym zwierciadle, a oświecony superbohater ma być tym, który najlepiej rozpoznaje dobro i zło.

 

źródło: spidersweb.pl/sputniknews.com/phantomcomicsurvey.wordpress.com

Komentarze