Franciszkanie w USA aresztowani za działalność pro-life | Narodowcy.net

Franciszkanie w USA aresztowani za działalność pro-life

Policja dokonała zatrzymania pod zarzutem wtargnięcia na teren prywatny jednej z klinik aborcyjnych należących do Planned Parenthood czterech zakonników z Franciszkańskiej Wspólnoty Odnowy na Bronksie (Nowy Jork). Bracia rozdawali białe róże i zachęcali kobiety, by rodziły dzieci przeznaczone do zabicia.

Zatrzymanie zakonników miało miejsce w Trenton w New Jersey przed jedną z klinik aborcyjnych. Powodem ich zatrzymania było wtargnięcie na teren prywatny ośrodka będącego częścią Planned Parenthood, organizacji promującej aborcyjną agendę w kilkudziesięciu krajach świata. Franciszkanie rozdawali tam róże, modlili się oraz zachęcali, by podjęły się trudu rodzenia dzieci przeznaczonych na śmierć.

Rozdawali również karteczki z napisem:

Nowe życie, mimo że malutkie, przynosi obietnicę niepowtarzalnego szczęścia

Na nich został również umieszczony numer telefonu do jednego z centrum zajmujących się kobietami w stanie błogosławionym.

Jedna z par zrezygnowała z zabiegu i wyszła z kliniki. Zakonnicy odczytują to jako małe zwycięstwo.

Nie wiemy czy jeszcze wrócą. Jedyne co wiemy to fakt, że wyszli w trakcie naszej akcji ratunkowej. Dodało nam to wiele otuchy, ponieważ gdybyśmy nie zdecydowali się tam pójść, ta para pewnie podpisała by stosowne dokumenty a ich dziecko by zginęło. – wskazuje jeden z zakonników

Przybyła policja zastała zakonników siedzących na podłodze i śpiewających hymny. Zakonnicy nie chcieli opuścić terenu obiektu. Policja dokonała aresztowania i wyprowadzono franciszkanów.

Akcja była przeprowadzona w ramach ,,Red Rose Rescue”, nieformalnego związku obrońców życia zrzeszającego zarówno osoby świeckie jak i duchowne.

W oświadczeniu Franciszkańskiej Wspólnoty Odnowy dot. ,,Red Rose Rescue” napisano:

podstawową częścią naszej działalności ewangelizacyjnej i pomocy potrzebującym jest publiczne świadectwo ukazywania świętości życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Uważamy, że prawo każdego człowieka do życia jest podstawą sprawiedliwego i pokojowego społeczeństwa. W następstwie tego, uważamy, że ci którzy – z jakichś powodów – są tego prawa pozbawiani, znajdują się w wyjątkowej potrzebie otrzymania chrześcijańskiej pomocy i wyzwalającej mocy Ewangelii.

Źródło: pch24.pl

Komentarze