Francja: Imigrant pod wpływem alkoholu zaatakował przechodniów nożem | Narodowcy.net

Francja: Imigrant pod wpływem alkoholu zaatakował przechodniów nożem

19-letni mężczyzna w poniedziałek w nocy pchnął nożem 4 osoby na środku ulicy w Périgueux we Francji. Jeden osoba jest w poważnym stanie.

Śledczy uznali iż atak był “wybuchem szaleństwa”, nie aktem terroru. 19-latek to imigrant, azylant, który był znany wcześniej policji.

Napastnik był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna zaczepił na ulicy młode kobiety, jednak przerwał kiedy uwagę zwróciła ma dwójka przechodniów. 19-latek poszedł do swojego domu i wrócił z nożem kuchennym.

Mężczyzna zadał kilkanaście ran sanitariuszom, którzy zwrócili mu wcześniej uwagę, aby nie napastował kobiet. Udało im się uciec i karetką udać się do do oddziału ratunkowego w Périgueux. 19-latek zaatakował jeszcze kolejnych przechodniów – dwóch mężczyzn w wieku około sześćdziesięciu lat. Jeden z nich został ciężko ranny i przebywa w szpitalu.

Napastnik został rozbrojony przez przechodniów. 19-latek został aresztowany przez policję – jak podały  służby azylant jest znany ze swoich problemów psychicznych. Imigrant czeka w areszcie na rozprawę.

Źródło: medianarodowe.com

Komentarze