Francuski nacjonalista Le Pen opuszcza Europarlament | Narodowcy.net

Francuski nacjonalista Le Pen opuszcza Europarlament

Jean-Maria Le Pen wygłosił 17 kwietnia ostatnie przemówienie w Europarlamencie. Polityk przez 30 lat był Europosłem. Owację na stojąco, po ostatnim przemówieniu zgotowali mu członkowie Frontu Narodowego.

Le Pen był przez 40 lat parlamentarzystą. 3o lat spędził w Parlamencie Europejskim. Postanowił zakończyć karierę w Brukseli, aby dokończyć drugą część swojej biografii. W rozmowie z mediami, że nie żałuje podjętej decyzji, ale mógłby spędzić kolejną pięcioletnią kadencję. Zaznaczył również, że Parlament Europejski nie ma żadnych uprawnień, aby powstrzymać projekt federalizacji kontynentu europejskiego. Polityk podkreśla, że decydujący głos ma Rada Europejska, dlatego tegoroczne wybory niewiele zmienią w układzie politycznym. Nawet przy rekordowym udziale sił eurosceptycznych.

Podczas swojego ostatniego przemówienia skrytykował elity europejskie. Według nacjonalisty są głusi i ślepi, a ich potomkowie będą ich wyklinać. Po zakończeniu mowy owację na stojąco zgotowali mu członkowie Frontu Narodowego, mimo, że Jean-Maria Le Pen jest konflikcie z partią swojej córki.

źródło: nacjonalizm.wordpress.com

Komentarze