Francuskie Zjednoczenie Narodowe rozpoczęło kampanię przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. | Narodowcy.net

Francuskie Zjednoczenie Narodowe rozpoczęło kampanię przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego

Francuskie Zjednoczenie Narodowe zainaugurowało  swoją kampanię przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Liderem listy wyborczej partii Marine Le Pen będzie młody 23-letni polityk Jordan Bardella, natomiast głównym celem ugrupowania jest powstrzymanie prezydenta Emmanuela Macrona i przeciwstawienie się niszczycielskiej polityce Unii Europejskiej.

Zjednoczenie Narodowe  w trakcie swojej konwencji wyborczej, zorganizowanej w Paryżu, przedstawiło przede wszystkim listę swoich dwunastu głównych kandydatów w majowych wyborach europarlamentarnych.Wspomniany już Bardella będzie także  szefem kampanii.

Le Pen powiedziała, że wybory do Parlamentu Europejskiego będą swoistym referendum dotyczącym polityki prowadzonej przez Macrona, zmagającego się obecnie z kryzysem politycznym wywołanymi trwającymi od połowy listopada protestami „żółtych kamizelek”.

W trakcie konwencji wystąpił także Thierry Mariani, były minister w rządzie centroprawicy, który w tym tygodniu ogłosił akces do RN-u i również będzie kandydatem narodowców w wyborach do PE.

Do Zjednoczenia Narodowego swoje przejście ogłosiło również dwóch ważnych polityków centroprawicy

Mariani i Garraud przez lata byli ważnymi działaczami centroprawicowej Unii na rzecz Ruchu Ludowego  przekształconej w 2015 roku w partię Republikanie. Pierwszy z nich w latach 2010-2012 był ministrem infrastruktury w rządzie Françoisa Fillona, natomiast drugi przez dwie kadencje był parlamentarzystą centroprawicy, a w ostatnim czasie sprawował funkcję oskarżyciela publicznego przy sądzie apelacyjnym w Poitiers.

Obaj politycy w ostatnich dniach postanowili opuścić Republikanów, krytykując linię polityczną przyjętą przez ich szefa Laurenta Wauquieza. Ich zdaniem centroprawica właśnie przez swoją kooperację z partiami centrum zachowuje ostrzejszą retorykę jedynie przed wyborami, natomiast później prowadzi bardzo miękką politykę.

źródło: Europejskie Nacjonalizmy

Komentarze