Fundacja Życie i Rodzina chce, by poseł Matusiak utracił mandat za bierność | Narodowcy.net

Fundacja Życie i Rodzina chce, by poseł Matusiak utracił mandat za bierność

Obrońcy życia uważają, że poseł PiS powołany do kierowania pracami nad projektem ,, Zatrzymaj Aborcję” wykazuje się biernością w tej sprawie oraz od miesięcy nie potrafi stanąć na wysokości zadania i powstrzymać zabijania bezbronnych dzieci. Fundacja apeluje o podpisywanie internetowej petycji nawołującej do zrzeczenia się przez posła Grzegorza Matusiaka mandatu parlamentarzysty. 

Fundacja przypomina, że 10 stycznia 2018 roku odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie projektu obywatelskiego ,,Zatrzymaj Aborcję”. Został on skierowany do dalszych prac w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny po pozytywnym głosowaniu. Przez pół roku nie obyły się obrady nad jego uchwaleniem, pomimo licznych wniosków w tej sprawie.

Sejmową podkomisję mającą zająć się projektem powołano 2 lipca 2018 roku. Jej przewodniczącym został poseł PiS Grzegorz Matusiak. Projekt został zamrożony, a podkomisja nie przedstawiła efektu swoich prac.

Obrońcy życia uważają, że od momentu objęcia przez Grzegorza Matusiaka obowiązków jako przewodniczący podkomisji życie straciło prawie 800 dzieci oraz nadal pozwala na eugeniczną selekcję obywateli.

Od miesięcy nie potrafi stanąć na wysokości zadania i powstrzymać zabijania w szpitalach bezbronnych dzieci. Nadal pozwala na eugeniczną selekcję obywateli! Od kiedy objął obowiązki jako przewodniczący podkomisji, przez jego opieszałość życie straciło prawie 800 dzieci. Krew tych niewinnych ofiar to hańba dla posła Matusiaka i całego Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Petycja nawołująca posła Grzegorza Matusiaka do zrzeczenia się mandatu posła powstała na portalu http://www.twojepetycje.pl

W petycji zarzucane jest mu wykorzystywanie mandatu posła do utrzymywania w prawie możliwości zabijania niepełnosprawnych obywateli. Według obrońców życia jego działania rzucają cień również na cały Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

Przez fakt, że mandat posła wykorzystuje Pan do utrzymywania w prawie możliwości zabijania niepełnosprawnych obywateli – sprzeniewierza się Pan powołaniu i etosowi parlamentarzysty. Pańskie działanie rzuca cień nie tylko na jedną podkomisję, ale na cały Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Popisanie petycji jest równoznaczne z formowaniem żądania, by poseł PiS złożył rezygnację z zajmowanej funkcji, jakichkolwiek prac w podkomisji oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Źródło: pch24.pl

 

Komentarze