Grupa Wyszehradzka pomoże powstrzymać uchodźców we Włoszech | Narodowcy.net

Grupa Wyszehradzka pomoże powstrzymać uchodźców we Włoszech

Polska, Węgry, Słowacja i Czechy zobowiązały się wspomóc Republikę Włoską w ograniczeniu imigracji muzułmanów na terytoria półwyspu apenińskiego.

Grupa Wyszehradzka zdecydowała o przekazaniu 35 milionów euro, który zostanie przekazany na szkolenia i sprzęt dla libijskiej straży granicznej. Wkład Polski wyniesie w tym 9 mln euro. Według szefów rządów państw grupy takie działanie polegające na ograniczeniu przyczyn migracji przyniesie znacznie większe korzyści niż przyjmowanie uchodźców do naszych państw.

Zaskakująca jest odpowiedź przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana-Clauda Junckera znanego z swoich antypolskich wypowiedzi. Przyznał bowiem rację Polsce uznając, że takie działania: “całkowicie wpasowują się w solidarność z Włochami i innymi krajami”. Oznacza to, że jest już drugą ważną personą w polityce unijnej po Donaldzie Tusku, która zmienia swój stosunek do wcześniejszych prób z rozklowaniem uchodźców i krytyką Polski.

Podziękowania również wyradził premier Włoch Paolo Gentiloni jednocześnie zastrzegając jednak, że wciąż popiera rozlokowanie kwotowe uchodźców pomiędzy kraje Unii Europejskiej.

Jest to zdecydowane zwycięstwo polskiej polityki międzynarodowej. Nie dość, że przyczynimy się tym samym do zmniejszenia napływu uchodźców na terytorium Unii, to równocześnie zmniejsza się nacisk instytucji unijnych na przyjmowanie tych ludzi przez Polskę. Po drugie przekonaliśmy przewodniczącego Komisji Europejskiej Junckera to znacznego ograniczenia ataków na Polskę i częściowego przyznania racji prowadzonej przez nas polityce migracyjnej.

źródła:
www.interia.pl
www.rmf24.pl

Komentarze

Filip Albert

Konserwatywny Narodowiec, Cywilizacyjny Łacinnik, Religijnie Rzymski Katolik, Wielbiciel Chestertona i Dostojewskiego, Entuzjasta kina rosyjskiego, psychologicznie asperger i endostatyk,