Gazeta Wyborcza znów atakuje ks. prof. Tadeusza Guza | Narodowcy.net

Gazeta Wyborcza znów atakuje ks. prof. Tadeusza Guza

Ksiądz profesor Tadeusz Guz wygłosił wykład na temat przemilczanej sprawy współudziału Żydów w Holokauście. Wojciech Czuchnowski z GW nazwał duchownego antysemitą.

Ks. prof. Tadeusz Guz to wybitny filozof. Wykłada na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

W swoim ostatnim wykładzie poruszał postawy amerykańskich Żydów podczas II wojny światowej. Za niepoprawność polityczną, tradycyjnie określono go antysemitą.

 Jakie pytania zadamy Izraelowi? Kto finansował Führera, w czyich rękach był przemysł farmaceutyczny i chemiczny, który uśmiercał braci i siostry Żydów w obozach niemieckich, w czyich rękach był ten przemysł? Kto paktował gospodarczo aż po wybuchu II wojny światowej, kiedy dymy z krematoriów już zagazowały i spaliły tysiące Żydów, kto kooperował gospodarczo z III Rzeszą? – cytował pytania Czuchnowski.

Podkreślmy, iż ksiądz w swoim przemówieniu podawał tylko i wyłącznie fakty.

 

Już rok temu GW zrobiła nagonkę na osobę księdza, po tym, jak wygłosił prelekcję naukową pt. „Filozoficzna analiza ideologicznych podstaw animalizacji człowieka i humanizacji zwierząt i drzew”. Zarzucono mu, że ekologię określił jako „odmianę zielonego nazizmu”, co oczywiście było kłamstwem i przypisaniem mu słów, które nie padły.

źródło: http://dzienniknarodowy.pl  fronda.pl  youtube.com

Komentarze