Gdańsk: antykatolicka prowokacja z udziałem feministek | Narodowcy.net

Gdańsk: antykatolicka prowokacja z udziałem feministek

Feministki znowu dały o sobie znać. Tym razem pod płaszczykiem znanych haseł o wolności, tolerancji i walce z pełzającym faszyzmem zorganizowały akcję w Gdańsku, gdzie na kilku kościołach zawiesiły transparenty z antyklerykalnymi hasłami.

Akcję zorganizowały tzw. „Trójmiejskie Dziewuchy” i jest ona kolejną odsłoną akcji „Wolnych Polek”. Organizatorki podkreślają, że swoim działaniem sprzeciwiają się „uświęcaniu faszystowskich organizacji”, m.in. ONR, jakie rzekomo popierają polscy księża. Dowodem na to mają być Msze Święte, w których licznie uczestniczyli przedstawiciele środowisk narodowych w Częstochowie i Gdańsku.

Wpis został „okraszony” kilkoma fotografiami przedstawiającymi transparenty z plugawymi ilustracjami, jakie zostały zawieszone na gdańskich kościołach. Na wielu z nich dominowało hasło „Zamiast wierzyć i pokornie służyć – budujecie katolitaryzm!”.

Jak podaje portal rp.pl „białe płótna z czerwonymi plamami pojawiły się m.in. na murach kościoła św. Barbary, w pobliżu budynku kurii, na murach kościoła św. Brygidy i kościoła św. Katarzyny.

źródło: pch24.pl

Komentarze