Gdański ratusz zamówił ,,usługę wywiadu" za blisko 50 tysięcy złotych | Narodowcy.net

Gdański ratusz zamówił ,,usługę wywiadu” za blisko 50 tysięcy złotych

Gdański magistrat otrzymał od Ringier Alex Springer Polska (RASP) fakturę za realizację ,,usługę wywiadu i publikacji” za 49 200 złotych! O sprawie donosi Gazeta Gdańska. 

RASP jest koncernem medialnym, wydawcą ,,Faktu”, ,,Onetu” oraz ,,Newsweeka”. Między 17 a 27 maja br. przyjął on zamówione w trybie zwykłym zlecenia reklamowe od gdańskiego ratusza na kwotę 156 600 złotych. Jak donosi Gazeta Gdańska w dniu 27 maja br. u wydawcy zakupiono ,,usługi wywiadu i publikacji” za kwotę 49 200 złotych. Zgodnie z zamówieniem usługa miała być zrealizowana między 27 maja a 4 czerwca br. Jak pisze Gazeta Gdańska – usługami spełniającymi to kryterium są publikacja w Newsweeku oraz wywiad, bez sygnatur reklamowych, red. Węglarczyka z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz w Radio Onet.

W rozmowie w TVP Info rzecznik prasowy prezydent Gdańska Daniel Stenzel tłumaczył, że ,,faktura została źle opisana”. Jak mówi: Faktura została opisana zbyt ogólnie. Miasto nie płaciło bowiem za jeden wywiad, a za szereg działań, które grupa Onet przeprowadziła w Gdańsku podczas specjalnego, wyjazdowego wydania porannych i podróżniczych audycji. (…) Robimy dokładnie to, co inne miasta, czy firmy, w tym spółki Skarbu Państwa. Takie działania są zgodne z naszą promocyjną strategią i w naszym odczuciu mają przełożenie na wzrost zainteresowania miastem przez turystów. 

Gdański radny PiS oraz kandydat tej partii w nadchodzących wyborach do Sejmu Kazimierz Koralewski zapowiedział złożenie interpelacji ws. reklam zlecanych przez gdański ratusz.

źródło: tvp.info, dorzeczy.pl

Komentarze