Gigantyczna kara za zdjęcie ze stadionu? UE znów cenzuruje internet! | Narodowcy.net

Gigantyczna kara za zdjęcie ze stadionu? UE znów cenzuruje internet!

UE znów zamierza zacząć cenzorować internet. Tym razem poprzez nowe zakazy, za których nieprzestrzeganie, grożą gigantyczne kary!

Europejscy biurokraci stwierdzili, że znów spróbują zacząć kontrolować internet. Teraz zamierzają zakazać publikowania w internecie zdjęć i filmów z imprez masowych.

Unia chce wprowadzić regulacje dającą prawo do robienia zdjęć i filmów tylko dla organizatorów, lub podmiotów przez nich upoważnionych. Co to oznacza? Dosłownie zakaz robienia i udostępniania w internecie jakichkolwiek zdjęć czy filmów z imprez masowych, np. z meczy.

Jeżeli ktoś będzie chciał zrobić sobie zdjęcie podczas meczu i wrzucić je na facebook’a czy instagram, będzie musiał najpierw uzyskać zgodę organizatora…

Jest to absurd, który Unijni biurokraci zamierzają wprowadzić w celu “kontroli” internetu. Ponieważ aby prawo było przestrzegane serwisy społecznościowe typu instagram czy facebook, będą musiały analizować wszystkie wrzucane przez ludzi zdjęcia, czy nie są one sprzeczne z nowym prawem.

Jeżeli okaże się, że dane zdjęcie jest “nielegalne”, zostanie ono natychmiast usunięte, a osobie, która je wstawiła, będą groziły wielkie kary.

Komentarze