Gronkiewicz-Waltz rozwiąże tegoroczny Marsz Niepodległości? | Narodowcy.net

Gronkiewicz-Waltz rozwiąże tegoroczny Marsz Niepodległości?

Ustępująca ze stanowiska prezydent Warszawy w programie Tomasza Lisa zadeklarowała, że nie zawaha się przed rozwiązaniem tegorocznego Marszu Niepodległości, jeśli uczestnicy odpalą race lub “będą jakieś elementy nienawiści”.

Biorąc pod uwagę fakt, że wykorzystanie rac przez uczestników Marszu Niepodległości w trakcie pochodu stało się powszechną praktyką rozwiązanie zgromadzenia wydaje się być prawdopodobne. W trakcie wywiadu Tomasz Lis dopytywał czy słuszne jest rozwiązywanie pochodu kilkudziesięciu tysięcy osób z powodu jednego transparentu, na co prezydent Warszawy odpowiedziała – „To jest nieważne. Niech pilnują, organizator za to odpowiada. Wszystko będziemy nagrywać”.

W trakcie wywiadu Hanna Gronkiewicz-Waltz zadeklarowała, że 11 listopada specjalnie zostanie w Warszawie, aby w trakcie pochodu być w miejskim Centrum Bezpieczeństwa. „Bez wahania rozwiążę tę manifestację i sama to podpiszę, nie pani Gawor” – oświadczyła – „Wezmę to na własną odpowiedzialność. Nie będą mi potem urzędnika poniewierać”.

Prezydent Warszawy już rok temu próbowała zablokować Marsz organizowany przez środowiska Narodowe zakazując jego przejścia przez Most Poniatowskiego. Zakaz ten został uchylony przez wojewodę mazowieckiego.

źródło: Media Narodowe

Komentarze