Grupa Azoty przejmuje Goat TopCo | Narodowcy.net

Grupa Azoty przejmuje Goat TopCo

Polska Grupa Azoty wykupi za około miliard złotych 100% kapitału zakładowego spółki Goat TopCo. Firma jest czołowym podmiotem światowego rynku nawozów specjalistycznych. Zgodę wyraził Turecki Urząd do spraw Ochrony Konkurencji.

Na początku września Grupa Azoty poinformowała, że została podpisana umowa na zakup od Goat Netherlands B.V. 25 tysięcy udziałów czyli 100% kapitału zakładowego firmy Goat TopCo GmbH z siedzibą w Niemczech. Transakcja ma kosztować nie więcej niż 235 milionów euro. W przeliczeniu to około miliard złotych.

Firma Goat TopCop GmbH, kontroluje spółkę Grupy Compo Expert, która jest znaczącym producentem nawozów specjalistycznych. Firma przynosi 200 milinów euro zysku. W 2017 roku Grupa Combo Expert weszła na rynek chiński.

Grupa Azoty otrzymała zgodę na transakcję najpierw od Austriackiego Federalnego Urzędu do spraw Ochrony Konkurencji, Austriackiego Federalnego Rzecznika do spraw Karteli. Ostatecznym organem, który zezwolił na kupno kapitału zakładowego  firmy Goat TopCp GmbH był Turecki Urząd do spraw Ochrony Konkurencji.

źródło: money.pl

Komentarze