Grupa Ustronianka przejmuje Hoop Polska | Narodowcy.net

Grupa Ustronianka przejmuje Hoop Polska

Ustronianka ma przejąć 100% udziałów w firmie Hoop Polska od dotychczasowego właściciela – czesko-słowackiej Kofoli. Jest on jednym z największych producentów napojów bezalkoholowych w Europie.

Ustronianka przejmując całą działalność Hoop Polska, przejmie również zakład i zaplecze produkcyjne w Kutnie, znaki towarowe dla kluczowych marek z portfolio firmy, a także pracowników i sieć dystrybucji.

Właściciel Ustronianki Michał Bożek informuje, że poprzez transakcję został uzyskany nowoczesny zakład produkcyjny oraz polskie marki.

Dzięki tej transakcji zyskaliśmy nowoczesny zakład produkcyjny – również pod względem logistycznym – a także pozyskaliśmy tradycyjne i znane polskie marki.

Do sfinalizowania procesu konieczne jest spełnienie kilku warunków po obu stronach oraz uzyskanie zgody UOKiK. Do zamknięcia transakcji powinno dojść wiosną 2019 roku.

Przedstawiciel czesko-słowackiej firmy zapewnia o stabilności Hoop Polska i jej pracowników. Dodaje również, że Hoop i jego produkty mają przed sobą teraz szerokie perspektywy.

Uważamy, że udało nam się zapewnić stabilność Hoop Polska i jej pracowników. Cieszymy się, że spółka znalazła się w rękach Ustronianki – szanowanej, lokalnej firmy rodzinnej, która jest na rynku od wielu lat. Jestem przekonany, że Hoop i jego produkty mają przed sobą teraz szerokie perspektywy.

Hoop Polska to producent i dystrybutor napojów Hoop Cola, syropów owocowych Paola, wody mineralnej Artctic+ i napojów Jupik. Od 2018 roku firma zajmuje się również dystrybucją produktów marki Nestea.

 

Źródła: bankier.pl, businessider.com.pl

Komentarze