Hołownia zażądał nakazu udzielania Komunii Świętej na rękę | Narodowcy.net

Hołownia zażądał nakazu udzielania Komunii Świętej na rękę

Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia, za pośrednictwem portalu społecznościowego Twitter, zażądał od polskich Biskupów wydania nakazu udzielania Komunii Świętej na rękę.

Hołownia w swoim wczorajszym internetowym wpisie usiłował wywrzeć presję na polski episkopat by ten wprowadził proponowany przez niego nakaz. Argumentował to walką z szalejącą epidemią, Korona wirusa SARS-CoV-2, twierdząc że Komunia na rękę jest bardziej higieniczna i przyczyni się do zmniejszenia wzrostu ilości zarażonych w śród wiernych. Oznacza to także że wymaga od księży by ci wzieli na siebie odpowiedzialność za ewentualną profanację Najświętszego Sakramentu.

Warto także wspomnieć że Szymon Hołownia jest za całkowitym rozdziałem państwa od kościoła, a taka interwencja w sprawy kościelne jest zaprzeczeniem wiarygodności tego postulatu .

Na wpis kandydata odpowiedział także ksiądz Mateusz Markiewicz, który zwrócił uwagę na to iż komunia do ust jest o wiele bardziej higieniczna od komunii na rękę, ze względu na to iż kontakt z Najświętszym Sakramentem ma tylko ksiądz, który w razie dotknięcia ust wiernego może zdezynfekować dłonie i wrócić do wydawania komunii. Wierny natomiast przyjmujący komunię na rękę może spowodować przeniesienie się zarazków z rąk do ust.

Źródła: Twitter, pch24.pl

Komentarze