Imigranci będą wysyłani do Europy samolotem – prosto z Bliskiego Wschodu | Narodowcy.net

Imigranci będą wysyłani do Europy samolotem – prosto z Bliskiego Wschodu

Ubiegający się o azyl są już wysyłani do Europy bezpośrednim samolotem. Ma to zapobiec przemytowi ludzi oraz niebezpiecznym przeprawom przez Morze Śródziemne.

Jedynie w latach 2015-2017 na łodziach do Włoch dotarło ponad 450 000 imigrantów. Większość z nich udała się dalej do krajów o wysokich zasiłkach socjalnych.

Właśnie we Włoszech powstał niedawno plan transportowania kolejnych imigrantów… samolotem. Wszystko po to, by nie musieli ryzykować życiem na Morzu Śródziemnym. ,,Wygodne loty bezpośrednie” z Libanu do Włoch otrzymali m.in. Syryjczycy oraz Irakijczycy. Projekt ,,Ludzkie korytarze” finansowany jest… z pieniędzy podatników, ofiarowanych jednemu z kościołów.

Nasze ,,ludzkie korytarze” przestrzegają unijnych przepisów azylowych. Jest to bezpieczna podróż zarówno dla migrantów, jak i dla odbiorców.

– powiedział w wywiadzie ze szwedzką gazetą Dagens Nyheter, rzecznik projektu Marco Impagliazzo.

Jak dotąd bezpośrednim samolotem do Włoch dotarło ok. 1000 imigrantów. Wkrótce ma dotrzeć kolejny 1000. Z Grecji do Szwecji dotarło ich 3000. Zgodę na przyjecie 500 oraz 150 imigrantów samolotem wyraziła także Francja i Belgia.

Już 4 marca odbędą się we Włoszech wybory parlamentarne. Wiele z biorących w nich udział partii jest krytycznie nastawionych do imigracji. Wśród nich znajdują się m.in. Liga Północna, Forza Italia Silvio Berlusconiego oraz Ruch Pięciu Gwiazd. Koalicja Berlusconiego ma zdaniem niektórych realną szansę na wygraną.

Źródła: friatider.se, dn.se

Komentarze