Imigrant z Indii zabił dwie osoby a trzecią usiłował | Narodowcy.net

Imigrant z Indii zabił dwie osoby w gminie Olsztynek

Do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Jacobovi K. podejrzanemu o zabójstwo dwóch osób oraz usiłowanie zabójstwa trzeciej osoby.

Prokuratura Rejonowa w Olsztynie w dniu 24 czerwca 2019 r. skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko Jacobovi K.  oskarżonemu o zabójstwo Haithama E. z Egiptu i Venkatesha P. (Obywatel Indii ) oraz usiłowanie zabójstwa Arunkumara T.

Wszystko miało się rozegrać w dniu 23 grudnia 2018 r. w jednym z gospodarstw agroturystycznych położonych na terenie gminy Olsztynek.

Według ustaleń prokuratora Jacob K. pod koniec 2018 r. uzyskał kontakt do agencji pośrednictwa pracy w Warszawie, która zaproponowała mu zatrudnienie w jednej z firm w Olsztynku.

Agencja zakwaterowała ich w gospodarstwie agroturystycznym w pobliżu Olsztynka. Jacob K. w dniu 11 grudnia 2018 r. rozpoczął pracę.

Jednak po zaledwie kilku dniach został zwolniony z pracy, ale mimo to nadal przebywał w miejscu zakwaterowania.

Tymczasem pomiędzy Jacobem K. a współlokatorami narastał konflikt, którego powodem miało być m.in. wszczynanie przez niego awantur i kłótliwość.

Zgodnie z ustaleniami prokuratora pomiędzy Jacobem K. a Haithamem E. doszło do kłótni. W pewnym momencie podejrzany zaatakował Haithama E., uderzając go z dużą siłą nożem w klatkę piersiową i powodując jego śmierć.

Następnie Jacob K. co najmniej czterokrotnie uderzył Venkatesha P. nożem, mierząc w klatkę piersiową i powodując również jego zgon. Arunkumar T., widząc przebieg zdarzenia, próbował uciec co mu się udało.

Jeszcze w tym samym dniu imigrant został zatrzymany, a w kolejnym dniu sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Źródło: medianarodowe.com

Komentarze