Indie: zbrodnia na tle seksualnym. Oprawcy zgwałcili i spalili nastolatkę | Narodowcy.net

Indie: zbrodnia na tle seksualnym. Oprawcy zgwałcili i spalili nastolatkę

Indyjska policja aresztowała 14 osób podejrzanych o porwanie, zgwałcenie i spalenie nastoletniej dziewczyny. Do przestępstwa tego doszło pomimo zaostrzenia przepisów prawnych w związku z serią gwałtów i napaści na tle seksualnym w Indiach.

Szesnastolatka została uprowadzona z domu i i zgwałcona przez mężczyzn w zalesionym rejonie stanu Jharkhand” – powiedział miejscowy policjant.

Rodzina złożyła skargę do włodarzy wioski, którzy w piątek nakazali oskarżonym wykonanie 100 przysiadów i zapłacenie grzywny w wysokości 50 000 rupii (750 USD). Sędzia okręgowy Jitendera Singh poinformował, że że podejrzani pobili krewnych dziewczyny za złożenie przez nich skargi, a ją spalili, gdy była sama w domu.

Indyjska opinia publiczna jest wstrząśnięta liczbą napaści na tle seksualnym, która rośnie sukcesywnie od 2012 roku, kiedy to studentka została zgwałcona, a następnie zamordowana w autobusie w Delhi. Atak ten zszokował cały kraj, w którym powszechna przemoc wobec kobiet była od dawna po cichu akceptowana. Chociaż indyjski rząd wydał szereg ustaw zwiększających m.in. karę za gwałt do 20 lat pozbawienia wolności co kilka tygodni w kraju dochodzi do brutalnych napaści na tle seksualnym.

Odpowiadając na powszechne oburzenie z powodu niedawnego gwałtu i zabójstw młodych dziewcząt oraz innych ataków na dzieci, rząd w zeszłym miesiącu zatwierdził karę śmierci dla osób skazanych za gwałt na dziecku w wieku poniżej 12 lat.

źródło: bangkokpost.com

Komentarze