ISIS wyzywa do ataków na chrześcijańskie obiekty sakralne w Europie | Narodowcy.net

ISIS wyzywa do ataków na chrześcijańskie obiekty sakralne w Europie

Hiszpańskie media poinformowały o wezwaniach do ataków na obiekty chrześcijańskiego kultu jakie wystosowały władze ISIS do swoich zwolenników.

Katolickie radio COPE przypominało że na początku tygodnia władze  Państwa Islamskiego wezwały po raz kolejny w ostatnich miesiącach do przeprowadzenia zamachów terrorystycznych na terytorium Hiszpanii.

“To już szósty raz w tym roku, kiedy Państwo Islamskie wzywa do przeprowadzenia ataków dżihadystycznych w naszym kraju. Tym razem zaapelowało w języku kastylijskim i po baskijsku o przeprowadzenie aktów terroru” – podkreśla radio

Hiszpańskie radio ujawniło, że w pierwszych dniach maja w sieci pojawił się plakat opublikowany przez fundację Al-Muntasir, zachęcający do zamachów “przeciwko krzyżowcom”. Głównym hasłem publikacji był zwrot “Tylko śmierć!”.

Także madrycki dziennik “La Razon” piszę o nasilających się wezwania IS w sprawie ataków na chrześcijańskie obiekty sakralne w Europie. Hiszpańska gazeta cytuje ostatnią edycję wydawanego przez zwolenników IS pisma “An-Naba”, w którym dżihadyści ponowili apele o “szybkie i skuteczne” działania terrorystyczne.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze