Islamistyczny zamach udaremniony w Polsce | Narodowcy.net

Islamistyczny zamach udaremniony w Polsce

9 maja funkcjonariusze ABW zatrzymali polskiego obywatela Mikołaja B. podejrzanego o prowadzenie przygotowywań zamach terrorystycznego na terenie Rzeczpospolitej. Jest on członkiem warszawskiej społeczności muzułmańskiej i posługuje się imieniem Mohammed.

“Z materiałów ABW wynika, że Mikołaj B. deklarował zamiar przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w miejscu publicznym. Zamach miał być zemstą na przeciwnikach religii islamskiej” – poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

Motywem niedoszłego ataku miała być chęć zemsty na wrogach islamu. Według śledczych Mikołaj B. miał przygotowany plan zamachu i rozpoczął przygotowania do niego. ABW nie ujawniło jednak szczegółów tego planu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty, ale nie przyznał się do winy. Jest zagrożony karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował, że B. pozostanie w areszcie na 3 miesiące.

Według śledczych, B. był leczony psychiatrycznie.

Źródło: infosecurity24.pl, kresy.pl

Komentarze

Adam Szabelak

Działacz Młodzieży Wszechpolskiej. Dziennikarz portalu Kresy.pl i redaktor kwartalnika Polityka Narodowa. Organizator turnieju piłkarskiego "Cześć Ich pamięci!". Zainteresowania: geopolityka, wędrówki, gry "bez prądu", niszowa piłka nożna.