Izrael kolejnym z państw, które nie podpisze paktu ONZ o migracji | Narodowcy.net

Izrael kolejnym z państw, które nie podpisze paktu ONZ o migracji

Izrael nie podpisze paktu ONZ o migracji – poinformował we wtorek premier  Benjamin Netanjahu. “Mamy zamiar nadal chronić nasze granice przez nielegalnymi imigrantami” – podkreślał.

“Przekazałem instrukcje ministrowi spraw zagranicznych, aby nie podpisywać tego paktu” – oświadczył Netanjahu w komunikacie wydanym przez jego biuro prasowe

W ten sposób Izrael dołącza do Polski, USA, Austrii, Węgier, Czech i Bułgarii, które już wcześniej zapowiedziały, że nie będą sygnatariuszami umowy.

W Izraelu żyje  ok. 40 tysięcy nielegalnych uchodźców, pochodzących głównie z Erytrei i Sudanu, którzy przybyli tam przez Egipt. W efekcie w 2013 roku na całej 230-kilometrowej granicy z Egiptem Izrael wybudował mur o wysokości 5–7 m, wzmocniony zasiekami z drutu kolczastego i wyposażony w elektroniczny system dozoru.

Pakt ONZ poświęcony prawom uchodźców i migrantów to umowa, która ma pomóc w rozwiązywaniu problemu migracji. Ma to być pierwszy dokument kompleksowo regulujący międzynarodowe przepływy osób. Nie będzie miał mocy prawnie wiążącej.

Pakt  zostanie prawdopodobnie  przyjęty przez kraje ONZ w Marrakeszu w grudniu br.

Źródło: forsal.pl

Komentarze