Izrael: Rakiety nad Tel-Avivem, Izraelskie siły przeprowadziły odwet [Wideo] | Narodowcy.net

Izrael: Rakiety nad Tel-Avivem, Izraelskie siły przeprowadziły odwet [Wideo]

Wczoraj o godzinie 20 czasu polskiego, w kierunku Tel-Avivu, ze strefy gazy wystrzelono dwie rakiety typu Fajr-5. W nocy, w ramach odwetu, Izraelskie siły odpowiedziały atakiem na cele naziemne Hamasu w Strefie Gazy.

IDF doniosło o uruchomieniu “Żelaznej Kopuły”, obie rakiety nie zostały przechwycone. W samym Tel-Avivie został ogłoszony alarm rakietowy a także, otwarte zostały schrony publiczne. Na początku izraelskie media informowały iż do przeprowadzenia ataku przyznał się “Islamski Dżihad” który zdementował takie informację. Izrael oskarżył Hamas który także nie przyznał się do ataku rakietowego.

W związku z trwającą eskalacją ze strony Izraela w Strefie Gazy rzecznik Hamasu Fawzi Barhoum stwierdził:

Izraelskie ciężkie bombardowanie Strefy Gazy, atakujące ludność cywilną i ostrzeliwujące obiekty ruchu oporu, to nowa zbrodnia dodana do rejestru karnego okupacji Izraela przeciwko narodowi palestyńskiemu. Okupacja jest odpowiedzialna za konsekwencje tej eskalacji przeciwko enklawie. Hamas podkreśla, że ​​palestyński ruch oporu wie, jak walczyć z izraelską agresją; jest to odpowiedzialność narodowa i moralna, której opór nigdy nie opuści. Ponadto palestyński ruch oporu nigdy nie pozwoliłby niektórym izraelskim przywódcom wykorzystać palestyńskiej krwi jako karty do zdobycia większej liczby głosów w nadchodzącym izraelskim wyścigu wyborczym.

Siły Izraelskie zdecydowanie odpowiedziały, dokonano 100 ataków na pozycje Hamasu w Strefie Gazy. Hamas zawczasu ewakuował swoje placówki, jednak są ranni. W odpowiedzi na te ataki, wystrzelili łącznie 4 rakiety, trzy zostały zestrzelone przez Izraelską tarczę antyrakietową.

Żródła: Twitter.com, TVP.info, nytimes.com

Komentarze