Izrael żąda wyrzucenia reprezentacji Argentyny z mundialu | Narodowcy.net

Izrael żąda wyrzucenia reprezentacji Argentyny z mundialu

Izraelska Federacja Piłkarska oraz organizacja, która zajmowała się promocją odwołanego meczu towarzyskiego Izrael-Argentyna mają zamiar wystąpić do FIFA z wnioskiem o usunięcie reprezentacji Argentyny z rozpoczynających się wkrótce Mistrzostw Świata w Rosji. Powodem ma być “dyskryminacja na tle religijnym”.

Wcześniej Argentyna odwołała mecz towarzyski z reprezentacją Izraela. Mecz ten miał odbyć się w sobotę w Jerozolimie. Powodem były protesty Palestyńczyków, którzy uważali, że wybór miejsca rozgrywania meczu był demonstracją polityczną. Początkowo spotkanie to miało odbyć się w Hajfie, jednak organizatorzy zdecydowali o przeniesieniu go do Jerozolimy.

Decyzja ta była komentowana również przez zawodników reprezentacji Argentyny. Leo Messi w jednym z wywiadów powiedział, że: “nie może grać z ludźmi, którzy zabijają niewinne palestyńskie dzieci“.

O odwołanie spotkania apelował też Ibril Rajoub, który jest szefem palestyńskiej federacji piłkarskiej. Zapowiadał, że będzie nawoływał do palenia zdjęć i koszulek Messiego, jeśli mecz się odbędzie. Wypowiedź ta, była później podawana jako główny powód odwołania meczu. Argentyńscy piłkarze nazwali to “groźbami wobec Messiego“.

źródło: kresy.pl/tvpinfo.pl

Komentarze