Jacek Międlar zatrzymany przez ABW | Narodowcy.net

Jacek Międlar zatrzymany przez ABW

13 grudnia w godzinach rannych został zatrzymany redaktor naczelny portalu wPrawo.pl Jacek Międlar. ABW dopatrzyło się publicznego nawoływania do nienawiści w jednym z artykułów. Posłowie Konfederacji tego samego dnia zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie.

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Publicznego we wczesnych godzinach porannych dokonała zatrzymania Jacka Międlara. Funkcjonariusze wtargnęli z długą bronią i skonfiskowali dwa komputery i telefony komórkowe.

Godzina 6 rano. ABW budzi nas, mówi „Kurwo otwieraj, kurwo otwieraj!”. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, „zabieraj psy, kurwa!”- mówi z niesmakiem Jacek. – Przez 6 godzin w moim domu prowadzono różne czynności. Potem pozwolono mi się ubrać. Zabrano mi ponad 145 koszulek z krzyżem celtyckim gdyż stwierdzono, że jest to symbol nienawiści. Ich łączna wartość to około 8 tysięcy złotych – redaktor naczelny portalu wPrawo.pl Jacek Międlar.

Zatrzymanie mężczyzny odbyło się na polecenie Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia-Stare Miasto. Rzecznik prokuratury Stanisław Żaryn oświadczył, że organy ścigania dopatrzyły się podejrzenia do publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Podstawą był artykuł, ze strony wPrawo.pl z 9 listopada pod tytułem „Polska w cieniu żydostwa. O masowej zdradzie i dywersji wobec odradzającego się Państwa, czyli skrywana prawda na stulecie odzyskania niepodległości”. Jacek Międlar został wypuszczony tego samego dnia

źródła: kresy.pl, wprawo.pl

Komentarze