Jak bardzo Berlin jest niemiecki? | Narodowcy.net

Jak bardzo Berlin jest niemiecki?

Co trzeci mieszkaniec Berlina ma pochodzenie imigracyjne. Jednak ich rozmieszczenie w stolicy Niemiec jest zróżnicowane. Wskazują to najnowsze dane Urzędu Statystycznego Berlin-Brandenburgia.

W niektórych dzielnicach w okręgach Mitte, Neukölln i Friedrichshain-Kreuzberg mieszka od 50 do 60 procent z tak zwanym tłem migracyjnym. Jednakże, gdy doliczy się dzieci i młodzież, proporcje są wyższe i sięgają nawet 80 procent. W niektórych rejonach dawnego Berlina Zachodniego ponad 40 procent ludności pochodzi z rodzin imigracyjnych. Z kolei we wschodniej części miasta odsetek jest niższy.

Populacja imigrantów w przeciągu kilku lat będzie cały czas rosnąć. Liczba dzieci i młodzieży jest powyżej średniej. Na przykład w szkołach w Gesundbrunnen dzieci z rodzin imigranckich w wieku od 6 do 14 lat stanowią 88 procent.

Trzeba zauważyć, że są dzielnice, w których nie ma imigrantów. W Malchow na północnym wschodzie Berlina odsetek imigrantów wynosi tylko 3,6 procent. Tak samo jest w Blankenburg w Pankow – 6,9 procent, Müggelheim w Treptow-Köpenick – 7,1 procent oraz Mahlsdorf – 7,5 procent i Kaulsdorf  – 8,1 procent w Lichtenbergu.

Stolica Niemiec liczy 3,7 miliona mieszkańców. Metropolia ma aż 96 dzielnic.

źródła: magnapolonia.org

Komentarze