Jarosław Gowin zakłada nową partię z poparciem Jarosława Kaczyńskiego | Narodowcy.net

Jarosław Gowin zakłada nową partię z poparciem Jarosława Kaczyńskiego

4 listopada w sobotę odbył się kongres założycielski nowej formacji politycznej, która będzie się składać z: Polski Razem, Republikanów oraz środowisk wolnościowych i samorządowych. Środowiska te zjednoczą się pod szyldem “Porozumienie.”

Kongres założycielski odbył się na PGE Narodowym w Warszawie. Na wstępie został odczytany list od Jarosława Kaczyńskiego, który nie mógł się pojawić ze względu na zły stan zdrowia.

 

 

Prezes PiS napisał w liście:

„Aby stanął gmach wyśnionej przez nas RP, musimy wygrać kolejne wybory – samorządowe, parlamentarne i prezydenckie; te przyszłe zwycięstwa bardzo potrzebują naszej jedności”

“Bardzo się cieszę, że zakładacie Państwo nową partię która wyłania się nie z podziału jakiejś istniejącej formacji, ale z twórczego aktu konsolidowania najbliższych sobie środowisk ideowo-politycznych. Jeszcze bardziej się cieszę, że to poszerzone o nowe kręgi ugrupowanie wzbogaci naszą wspólnotę polityczną, jaką stanowi obóz Zjednoczonej Prawicy”

Po odczytaniu listu głos zabrał wicepremier i założyciel nowego ugrupowania Jarosław Gowin, który część swojego wystąpienia adresował do Jarosława Kaczyńskiego:

“Nie zawsze się zgadzamy, ale mamy zaufanie do pańskiego przywództwa; liczymy, że dzięki niemu druga część kadencji będzie obfitować w jeszcze większe sukcesy”

Nawoływał również do przyłączenia się wszystkich chętnych do nowej formacji:

“Jesteśmy takim dobrym zespołem, mamy selekcjonera, który ma strategiczną wizję, mamy ostrych napastników, mamy solidną defensywę, mamy niezłych środkowych i ta drużyna jest otwarta na porozumienie, otwarta na was wszystkich. Dołączcie do nas”

 

 

 

Komentarze