Jean-Claude Juncker przemowił na cześć Marksa | Narodowcy.net

Jean-Claude Juncker przemowił na cześć Marksa

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker uczestniczył w obchodach dwusetnej rocznicy urodzin Karola Marksa. Polityk odsłonił posag filozofa podarowany przez Chińczyków i przemówił na jego cześć.

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker uczestniczył w obchodach dwusetnej rocznicy urodzin Karola Marksa w rodzinnym mieście filozofa – niemieckim Trier. Z tej okazji Juncker odsłonił prawie pięciometrowy posag Marksa podarowany przez Chińczyków i przemówił na jego cześć.

Uczestnictwo w obchodach odradzała Junckerowi m.in. grupa amerykańskich kongresmenów. W liście skierowanym do polityka przypomnieli oni, ze Marks może być kojarzony ze śmiercią 100 milionów osób w komunistycznych dyktaturach.

Protestowali także politycy węgierskiej partii Fidesz.

(Uczestnictwo w obchodach – przyp.red.) będzie wydawać się okropne, zwłaszcza dla obywateli tych krajów, które przez dziesięciolecia cierpiały z powodu komunistycznej dyktatury.

-pisali.

Mimo to Juncker pojawił się na obchodach. Co więcej, nie kryl zachwytu komunistycznym filozofem.

 

Dzisiaj jest kojarzony z rzeczami, za które w żaden sposób nie odpowiada.

 

Marks nie ponosi odpowiedzialności za naruszenia, za które odpowiadają jego rzekomi następcy.

-mówił w czasie obchodów.

Wizyta została skrytykowana m.in. przez niemiecki PEN Club oraz Europejskich Młodych Konserwatystów.

Zawstydzający jest fakt, ze jeden z czołowych przedstawicieli UE propaguje postać, której teorie ekonomiczne okazały się zabójcze dla jakiejkolwiek funkcjonującej gospodarki w dowolnym zakątku globu i sprawiły, ze duża część narodów, będących obecnie członkami Unii Europejskiej, zmuszona była żyć w nędzy i warunkach moralnego rozkładu.

-napisali Młodzi Konserwatyści w oświadczeniu.

Źródła: friatider.se, tvn24.pl, dailymail.co.uk

Komentarze