Jedna trzecia deportowanych imigrantów wraca do Niemiec | Narodowcy.net

Jedna trzecia deportowanych imigrantów wraca do Niemiec

Niemiecka gazeta ,,Die Welt” przeprowadziła ankietę, z której wynika, że do Niemiec wraca co trzeci nielegalny imigrant wydalony z tego kraju. ,,Bezpośrednio po wydaleniu wsiada w autobus powrotny do Niemiec. To niedopuszczalne” – twierdzi Armin Schuster z CDU.

W Niemczech nie są prowadzone statystyki dotyczące monitorowania powrotu poprzednio wydalonych imigrantów. Dziennikarze ,,Die Welt”, by móc opracować temat, przeprowadzili ankiety wśród pracowników urzędów imigracyjnych. W przypadku osób podlegającym tzw. procedurom dublińskim aż 30-40% po wydaleniu wraca z powrotem do RFN.

Procedury dublińskie regulują zasady przyjmowania uchodźców. Zobowiązują one państwo, w którym cudzoziemiec złożył wniosek o ochronę międzynarodową, do przeprowadzenia całej procedury rozpatrzenia wniosku. Oznacza to, że tam, gdzie imigrant złożył wniosek, tam czeka na jego rozpatrzenie.

Niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w swoim uzasadnieniu potwierdziło liczby zamieszczone na łamach czasopisma. Ministerstwo Spraw Zagranicznych uważa, że szacunki są nieprawdopodobne i powinny być wyraźnie niższe.

Armin Schuster członek komisji spraw wewnętrznych wskazał, że to niedopuszczalne, by osoby deportowane wsiadały w pierwszy lepszy autobus kierujący się z powrotem do Niemiec, nie napotykając większych problemów. Twierdzi, że od dawna zabiega o to, by funkcjonariusze mieli możliwość bezpośredniego wydalania imigrantów w przypadku wykrycia nieprawidłowości podczas kontroli granicznych.

Prawo ubiegania się o azyl posiada prymat nad przepisami niższego szczebla, ponieważ znajduje się w konstytucji RFN. Migranci, których wniosek został odrzucony mają prawo wznowić procedurę azylową, a ich prośba może być rozpatrywana od początku.

Źródło: pch24.pl

Komentarze