Jest decyzja MSZ w sprawie Silje Garmo | Narodowcy.net

Jest decyzja MSZ w sprawie Silje Garmo

W maju 2017 roku Norweżka Silje Garmo musiała razem ze swoją trzymiesięczną córką uciekać z Norwegii do Polski. Teraz MSZ wydał decyzję o przyznaniu jej azylu. 

Silje Garmo musiała uciekać razem ze swoją drugą córką z Norwegii w obawie przed Urzędem ds. Ochrony Dzieci ( Barnevernet ). Zarzucano jej ,,chaotyczny tryb życia” oraz ,,uzależnienie od leków przeciwbólowych”. Od maja 2017r. ubiegała się o azyl w Polsce. Pomimo początkowych trudności, dzięki poparciu tysięcy Polaków oraz niezłomności prawników z Ordo Iuris, którzy reprezentowali Silje Garmo w sądach, MSZ podjął decyzję o przyznaniu S. Garmo oraz jej córce azylu.

Tak komentuje decyzję MSZ prezes Instytutu Ordo Iuris i pełnomocnik S. Garmo, adw. Jerzy Kwaśniewski:

Decyzja Ministra Spraw Zagranicznych stanowi potwierdzenie, że Rzeczpospolita stoi zdecydowanie na straży fundamentalnej konstytucyjnej zasady ochrony życia rodzinnego. Decyzja polskich władz to również źródło nadziei dla Polaków mieszkających w Norwegii, którzy często spotykają się z takimi samymi problemami jak Silje Garmo. Azyl dla norweskiej mamy i jej córki stanowi impuls dla Norwegii, w której trwa wciąż debata o konieczności zreformowania systemu Barnevernet. W skali zaś europejskiej, Polska włącza się w ten sposób ponownie w debatę o ochronie rodzin, prześladowanych przez urzędy takie, jak Barnevernet czy Jugendamt

źródła: niezależna.pl

Komentarze