JKM: "Jeśli będziemy mieli 15 posłów utworzymy klub, jeśli nie to dwa koła" – Powstaną koła Ruch Narodowego i Korwina? | Narodowcy.net

JKM: “Jeśli będziemy mieli 15 posłów utworzymy klub, jeśli nie to dwa koła” – Powstaną koła Ruch Narodowego i Korwina?

W powyborczym wywiadzie z telewizją internetową wRealu24, jeden z liderów Konfederacji Janusz Korwin Mikke zapowiedział powstanie kół poselskich Ruchu Narodowego i partii Korwin.

“Jeżeli będziemy mieli 15 posłów utworzymy swój klub. Jeśli nie to dwa koła i nie będziemy się krępować” – tak odpowiedział wracający do sejmu lider partii Korwin na pytanie o współpracę wewnątrz Konfederacji z narodowcami i środowiskiem “Korony”.

Wiemy już, że Konfederacja nie będzie w stanie utworzyć własnego klubu, bo wymaga to aż 15 posłów jednak utworzenie dwóch wspierających się kół jest możliwe (do utworzenia koła wystarczy 5 posłów). Utworzenie dwóch kół nie oznacza też rozpadu narodowo-wolnościowego sojuszu, czyli Konfederacji.

Zdarzało się jednak, że stanowiska Janusza Korwin-Mikke odbiegały od zdania reszty polityków z ugrupowania więc na potwierdzenie tej informacji warto jeszcze poczekać.

 

Komentarze