Katolicki Uniwersytet Lubelski przekazał ambulans szpitalowi | Narodowcy.net

Katolicki Uniwersytet Lubelski przekazał ambulans szpitalowi

W 9 dni KUL uzbierał potrzebną kwotę na zakup ambulansu dla szpitala im. Jana Bożego w Lublinie. Od piątku karetka będzie służyć chorym. 

Pieniądze  na zakup ambulansu dla szpitala im. Jana Bożego w Lublinie uzbierano w ramach akcji “JAZDA Z POMOCĄ”. Ambulans przekazał ks. prof. Antoni Dębiński, rektor KUL.

JEST! DOJECHAŁA! Piękna, nowa! Prawdę mówiąc, paradoksalnie, chcielibyśmy, żeby stała i się kurzyła, ale niech służy! Dziękujemy za pomoc i udział w akcji "JAZDA Z POMOCĄ".

Opublikowany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Czwartek, 23 kwietnia 2020

Kiedy zadzwonił do mnie ksiądz rektor z pytaniem, czy potrzebujemy pomocy, pierwsza myśl jaka się pojawiła, to był ambulans do przewozu najmłodszych z podejrzeniem koronawirusa, którzy trafiają do naszego szpitala. Jednocześnie wydawało mi się, że to zbyt śmiałe marzenie, by mogło się spełnić, a jednak wystarczyło kilka dni, żeby nasz szpital otrzymał dar, o jakim się nie śniło, a na który nie mogliśmy sobie pozwolić. Wszystko dzięki wielu wspaniałym ludziom, których zmobilizował KUL – podkreślił dyrektor szpitala Tomasz Duszyński.

 To samochód, który wykorzystywać będziemy na wiele sposobów, poczynając od przewozu pacjentów, poprzez transport próbek do badania, skończywszy na przewozie krwi, czy testów – mówił  Duszyński.

 

Źródło: gosc.pl

Komentarze