Kibice Dynama Kijów apelują do Polaków | Narodowcy.net

Kibice Dynama Kijów apelują do Polaków

W internecie pojawiło się nagranie, na którym kibice Dynama Kijów zwracają się do Polaków. Przekonują, że widzą w Polsce naturalnego sojusznika. 

Na opublikowanym nagraniu widać grupę mężczyzn, spośród których jeden przemawia do odbiorców. Przekonuje, że reprezentuje kibiców Dynama Kijów. Mężczyzna mówi o tym, że ukraińscy kibice widzą w Polakach naturalnego sojusznika w obronie ,,tradycyjnych europejskich wartości” oraz budowaniu silnej Europy, której zagrażają takie zjawiska jak islamizacja.

Jednocześnie mówi o wzroście wśród Polaków antyukraińskiej, szowinistycznej retoryki, podsycanej przez film ,,Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego czy kontrowersyjny pomnik ofiar Rzezi Wołyńskiej, który ma stanąć w Toruniu.

Mężczyzna przekonuje, że w jego ocenie obecne antagonizmy między Polakami a Ukraińcami są podsycane przez Rosję, której zależy na skłóceniu dwóch narodów. Mówi, że kibice chcą z Polakami pokoju, ale jeżeli pojawią się osoby, chcące odebrać Ukrainie Lwów, bądź inne miasta, to staną do walki.

źródło: dorzeczy.pl

 

Komentarze