Kijów: Real Madryt wygrał piłkarską Ligę Mistrzów | Narodowcy.net

Kijów: Real Madryt wygrał piłkarską Ligę Mistrzów

Hiszpański klub trzeci rok z rzędu wygrał Ligę Mistrzów pokonując FC Liverpool. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

26 maja w Kijowie na stadionie “Olimpijskim” odbył się finał Ligi Mistrzów w którym grały drużyny hiszpańskiego Realu  i angielskiego Liverpoolu.

Pierwsza połowa meczu zostanie zapamiętana łzami piłkarzy (nie będzie ich brakować takż po końcowym gwizdku arbitra). A wszystko z powodu kontuzji. W 30 minucie gry główna gwiazda Liverpoolu Mohamed Salah został kontuzjowany przez Sergio Ramosa. Z powodu czego musiał on opuścić boisko. Niebawem został ranny także gracz Realu Dani Carvajal, którego przyszło zamienić.

Bramkę dla Realu strzelił w pierwszej połowie Cristiano Ronaldo, jednak, sędzia słusznie jej nie uznał, gdyż piłkarz znajdował się na pozycji spalonej, więc dobitki Karima Benzema już nie miały znaczenia.

Wszystko co najciekawsze wydarzyło się w drugiej połowie. W tym bramki. Dwukrotnie z powodu błędu bramkarza Liverpoolu Lorisa Kariusa. W 51 minucie niefortunnie wyrzucił on piłkę w pole, która upadła pod nogi Benzema, po czym piłka zatoczyła się do bramki. To był błąd nr 1.

Po tym Liverpoolowi udało się wyrównać wynik. Mane zdołał wyprzedzić Marcelo i posłać piłkę do bramki po podaniu od Lovrena.

W drugiej połowie meczu na boisku pojawił się Gareth Bale. Już po trzech minutach Walijczyk zdobył gola i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W 83 minucie meczu zdobył on kolejną bramkę.

Mecz zakończył się wynikiem 3-1.