Koalicja Propolska apeluje o reakcję MEN i warszawskiej kurii ws. karty LGBT+ w szkołach | Narodowcy.net

Koalicja Propolska apeluje o reakcję MEN i warszawskiej kurii ws. karty LGBT+ w szkołach

Liderzy Koalicji Propolskiej ocenili, że podpisana przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego deklaracja LGBT+ jest fragmentem agresywnej ofensywy środowisk homoseksualnych. Chcą zlecenia przez MEN kontroli w tej sprawie kuratorom oświaty oraz jasnego stanowiska kurii warszawskiej. 

W poniedziałek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał deklarację na rzecz społeczności lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i osób transseksualnych w Warszawie.

Liderzy Koalicji Propolskiej odnieśli się do tego podczas piątkowej konferencji w Sejmie. Zaapelowali o reakcję MEN oraz o zdanie kurii warszawskiej, która w sprawie milczy.

https://twitter.com/Partia_KORWiN/status/1098894666970341376/photo/1

Uczestniczący w konferencji ojciec czworga dzieci, dr Mariusz Krogulski stwierdził, że ta deklaracja jest zamachem na prawa rodziców.

Rodzice mają prawo wychowywać dzieci zgodnie ze swoim światopoglądem, ze swoimi przekonaniami, a pan Trzaskowski próbuje z butami wchodzić w sprawy rodzinne.

Według niego szkoła nie jest od indoktrynacji seksualnej tylko od wychowania dzieci, pomocy rodzicom w nim, żeby można było te dzieci przygotować do życia w społeczeństwie, do pełnienia ról rodziców i obywatelskich.

Poseł Jacek Wilk mówił, że decyzja Trzaskowskiego to wkraczanie do szkół polityki i zabobonów. Ocenił, iż na to nie może być zgody oraz światopogląd jest sprawą rodziców i uczniów, i tak powinno pozostać.

Członek Zarządu Fundacji ,,Życie i Rodzina” Kaja Godek stwierdziła, że deklaracja LGBT+ jest dokumentem, który ma zapewnić uprzywilejowanie samozwańczej grupie.

Grupie, która się sama definiuje przez swoje preferencje seksualne, która uważa się za pokrzywdzoną, a w rzeczywistości pokrzywdzoną nie jest.

Przekonywała, że mamy do czynienia z fragmentem agresywnej ofensywy środowisk homoseksualnych, które w każdy możliwy sposób chcą realizować swoje postulaty polityczne i chcą to robić również na naszych dzieciach. Działaczka przypomniała również, że tzw. karta LGBT+ zakłada zatrudnienie w każdej szkole osoby, która będzie odpowiedzialna za realizację postulatów ruchu LGBT, co jest według niej wprowadzeniem oficerów politycznych propagandy homoseksualnej do warszawskich szkół.

Kaja Godek podkreśliła, że MEN zarządza siecią kuratoriów oświaty, które są odpowiedzialne za nadzór pedagogiczny oraz skierowała do szefowej MEN Anny Zalewskiej pytanie o reakcję jej resortu na pomysły Rafała Trzaskowskiego.

Wnosimy o natychmiastowe zlecenie kontroli kuratorowi oświaty, o zlecenie kontroli realizacji postulatów karty (LGBT+) w warszawskich szkołach i o wprowadzenie wszelkich środków, które uniemożliwią demoralizację i ideologizację warszawskich szkół.

Robert Winnicki dodał, iż nie będzie płacił podatków na miasto, które deprawuje młodzież. Zwrócił również uwagę na gorszące milczenie Warszawskiej Kurii Metropolitalnej w sprawie tej deprawacji.

<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Frobertwinnickipubliczny%2Fposts%2F2301985773179347&width=500″ width=”500″ height=”242″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allow=”encrypted-media”></iframe>

 

Źródła: radiomaryja.pl, twitter.com, facebook.com

Komentarze